İskandinavya Turu (Stockholm-Bergen-Geilo-Oslo-Kopenhag)

7 gece 8 gün
 • Kuzey'in en güzel şehirleri Stockhol...
01.06.2019 tarihinden itibaren

  1. Gün: İstanbul-Stokholm "Stokholm Şehir Turu"

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali içerisinde ki Setur deskinde rehberiniz ile buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Stokholm’e hareket. Yaklaşık 3 saat sürecek bir yolculuğun ardından Stokholm Arlanda havalimanına varış ve şehir merkezine hareket. İskandinavya’nın eğitim, kültür sanat merkezi Stockholm’ü yakından tanıyacağımız panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında renkli İsveç evleri ile ün yapmış tarihi Gamla Stan, İsveç Kraliyet ailesinin resmi rezidansı olan Kraliyet Sarayı, ünlü bilim adamı ve girişimci Alfred Nobel’in "İnsanlığa kimin faydası dokunur ise ona benim servetimden ödül verin." vasiyeti üzerine kurulan, buluşlarının sergilendiği Nobel Müzesi, Halk arasında Stockholm Katedrali olarak adlandırılan St Nicholas Kilisesi, eski Borsa Binası, Nobel ödüllerinin dağıtımının yapıldığı Belediye Binası ve 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplayan Ulusal Tiyatro Binası bulunmaktadır. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz ardından konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

  2. Gün: Stokholm "Serbest Zaman veya Ekstra Skansen & Vasa Müzesi Turu"

  Kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu edenler düzenlenecek olan ekstra tekne turu ve Vasa Müzesi turuna katılabilir. Geceleme Stokholm otelimizde.

  3. Gün: Stokholm-Bergen "Bergen Şehir Turu"

  Kahvaltının ardından havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Bergen’e hareket ve Bergen'e varış. Varışımızda panoramik Bergen tanıtım turumuz esnasında görülecek yerler arasında; Hakon Kalesi, Balık pazarı, Hansa evleri bulunmaktadır. Tur bitiminde otele transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelde.

  4. Gün: Bergen-Gudvangen-Flam-Gelio "Gudvangen & Ekstra Flam Treni"

  Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak Voss üzerinden Gudvangen’e hareket ediyoruz.(Bergen - Gudvangen 147 km). Varışımızın ardından Aurland ve Nerøy fiyordlarını geçerek 2 saatlik feribot yolcuğu ile Flåm’a varıyoruz. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak, dünyada en dik açı ile tırmanan Flam tren gezimizi yapıyoruz. Keyifli yolculuğumuz esnasında istasyonda duruyor ve şelaleyi görüyor, ardından 860 rakımlı tepeye ulaşıyoruz. Muhteşem manzaraları izleme ve fotoğraf çekme imkanı buluyoruz. Tur sonrasında 3 saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından Geilo'ya varış ve otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

  5. Gün: Gelio-Oslo-Gemi "Oslo Şehir Turu"

  Kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Oslo şehrine hareket. Muhteşem Norveç manzaralarını yolculuğumuz esnasında fotoğraflama imkanımız olacak. Saat 12:00 sularında Norveç'in başkenti Oslo'ya varış. Varışımız ile beraber yapacağımız şehir turumuzda Oslo şehrinin tüm manzarasını izleyebileceğiniz Holmenkolen tepesine gidiyoruz. Burada Norveçlilerin milli sporu olan kayak ve kayakla atlama hakkında rehberimizden alacağımız bilgilerin ardından Vigeland parkı, Kraliyet sarayı, Karl Johan caddesi, Opera Binası ve Oslo Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler olacaktır. Tur sonrasında Oslo limanına transfer ve DFDS Seaways ile Kopenhag'a gitmek üzere gemiye biniş yapacağız. Geceleme gemide.
  Önemli Not: Bavullar gemide konteynır içinde olup erişilmesi imkansız olacağından misafirlerin şahsi önemli eşyalarını yanında bulundurmaları gerekmektedir. Gemiye bırakılan bavullar Kopenhag otelinde alınacaktır.

  6. Gün: Kopenhag "Kopenhag Şehir Turu"

  Gemide alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, Kopenhag limanına yanaşıyoruz. Limanda bizi bekleyen otobüsümüz ile yapacağımız şehir turunda küçük deniz kızı, Langeline Limanı, Ameliaborg sarayı, Opera binası, Holmen Adası, Nyhavn limanı, Christianborg Kalesi ve Tivoli bahçeleri görülecek yerler arasında olacaktır. Tur bitiminde otele transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelde.

  7. Gün: Kopenhag "Kuzey Zealand Ekstra Turu"

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra Kuzey Zealand turu. Kopenhag’dan ayrılıp Danimarka Rivierası ve Oresund Denizi’ni takip ederek kuzeye çıkacağız. Yol boyunca varlıklı kesimin yaşadığı çok güzel sayfiye yerleri ve evler bulunuyor. Shakespeare’in Hamlet’i ile ölümsüzleşmiş olan Kronborg Kalesi ve Helsingor şehrini gördükten sonra kraliyet ailesinin yazlık saray olarak kullandığı Fredensborg’a doğru gideceğiz. Kale, Esrum Gölü’nün yanında inşa edilmiş. Danimarka’nın en muhteşem kalesi olarak geçen ve Rönesans stili bir yapıda yer alan Frederiksborg Kalesi Hillerod isimli kasabada bulunuyor. Kalenin bahçeleri de çok güzel. Serbest zamanın ardından Kopenhag’a geri gideceğiz. Geceleme Kopenhag'ta ki otelimizde.

  8. Gün: Kopenhag-İstanbul

  Kahvaltı sonrası rehberimizin vereceği saatte havalimanına transfer. Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket. Yaklaşık 3 saatlik bir uçuşun ardından İstanbul havalimanına varış ve turumuzun sonu. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere!

  Oteller

  Stockholm Clarion Hotel Amaranten vb. Scandic Ornen Hotel vb. Geilo Bardøla Høyfjellshotell Hotel vb. DFDS Seaways - İç Kabin vb. Kophenag Tivoli Hotel vb.

  Fiyata dahil olan hizmetler

  İstanbul-Stockholm / Kopenhag-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi Stokholm-Bergen arası uçak bileti ve alan vergisi Belirtilen kategori otellerde 6 gece oda kahvaltı bazında konaklama Gemide 1 gece kahvaltı dahil konaklama (İç Kabinde) Gemide 1 akşam yemeği Geilo otelinde 1 akşam yemeği Gudvangen-Flam arası gemi ile Fiyortlar gezisi Programda belirtilen tüm transferler ve şehir turları Profesyonel Setur rehberlik hizmeti Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

  Önemli Notlar

  Tur fiyatlarımıza yurtdışı çıkış harç bedeli(15 tl) dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir. Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir. Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır. Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır. Havayolu dolayısıyla oluşabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir. Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir. Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. 80 yaş üzeri misafirler için seyahat sigortası yapılamamaktadır. Tur dönüş tarihi esas alınmak kaydıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir. 3 kişilik oda müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için katlanabilir yatak verilir. Gemide ki konaklama iç kabinde yapılmaktadır. (Farklı bir kabin türünde konaklama taleplerinizde müsaitlik doğrultusunda ilgili fiyat farkı ödenmek koşuluyla upgrade edilir.) Bagaj hakları havayolları tarafından belirlenir ve acentamıza haber verilmeksizin değiştirilebilir. Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

  Ekstra Turlar

  STOCKHOLM’DE SKANSEN AÇIK HAVA MÜZESİ ve VASA MÜZESİ: Özel araçlarımız ile ile bir zamanlar İsveç kraliyet ailesinin avlanmak için kullandığı günümüzde ise müzeleri ile ünlü Djurgarden adasına geçiyoruz. İskandinavyanın en çok ziyaret edilen müzesi olan Vasa ziyaretimiz esnasında, tarihi bir yolculuğa çıkacağız. Döneminin en güçlü savaş gemisi olarak tasarlanan Vasa daha ilk selamlama seferinde batar. Aradan geçen 333 yılın ardından tekrar gün ışığına çıkartılan geminin hemen hemen %95’i orijinal olup dünyada görebileceğiniz tek 17.yy savaş gemisidir. Rehberimiz sizlere müzede geminin hikayesini anlatırken zamanda bir yolculuğa çıkacaksınız. Vasa müzesi ziyareti ardından İskandinavya’nın en büyük açık hava müzesi olan Skansen’e geçiyoruz. İsveç’in farklı bölgelerinden getirilerek orijinal olarak tekrar inşa edilen İsveç evleri arasında yürüken, İsveç kültürü hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Ayrıca İskandinav vahşi yaşamı hakkında bilgi sahibi olacağız. Skansen meydanında geyik eti veya somon deneyebilirsiniz. Tur sonrası Stokholm şehir merkezine dönüş ve serbest zaman. Kişi Başı 75 Euro FLAM TRENİ: Dünyanın en güzel tren yolculuklarından biri. Flam’dan Myrdal’a dünyanın en dik açılı treniyle çıkarken su perileri ve çağlayanlardan oluşan harika bir manzara size eşlik ediyor. Kişi Başı 70 Euo OSLO KÖRFEZİ’NDE TEKNE TURU, FRAM MÜZESİ VE KON-TİKİ MÜZESİ: Körfezi’nde yapacağımız keyifli bir gezinin ardından Fram ve Kon-Tiki müzelerini ziyaret. Hayatının büyük bir kısmını yeni bölgelerin keşfine harcayan Amundsen 1910-1912 yıllarında Antartika’ya keşif düzenler ve Güney Kutbuna ilk ayak basan kaşif olur. Kutup kaşifi Amundsen'in gemisi Fram ve yaptığı yolculuklar için yapılmış olan Fram müzesi tarih konusunu pek sevmeyenler için bile etkileyici bir yer. Okyanusya’daki ada halklarının atalarının milattan önce 4000’li yıllarda Pasifik Okyanusunu sallarla geçen Güney Amerikalılar olduğuna inanan Norveçli Thor Heyerdahl, teorisini kanıtlamak için harekete geçer. Heyerdahl ve arkadaşları milattan önce 4000 yılı teknolojisini kullanarak Peru’lu yerlilerin yardımıyla bir sal yaparlar ve adını İnka tanrılarından esinlenerek “Kon-Tiki” koyarlar. Balsa ağacından kütüklerin iple birbirine bağlanması sonucu yapılan Kon-Tiki ile 1947 yılının Nisanında Peru’dan yola çıkarlar. Sal yapımında çivi kullanılmadığı için denizde sal yavaş yavaş parçalanmaya başlar. Sal neredeyse batmak üzereyken 8000 kilometre ötede bir Pasifik mercan kayalığına varır. 101 gün süren bu tehlikeli yolculuk sayesinde Heyerdahl teorisini kanıtlamıştır. Kişi Başı 60 Euro KUZEY ZEALAND (Danimarka Rivierası): Kopenhag’dan ayrılıp Danimarka Rivierası ve Oresund Denizi’ni takip ederek kuzeye çıkacağız. Yol boyunca varlıklı kesimin yaşadığı çok güzel sayfiye yerleri ve evler bulunuyor. Shakespeare’in Hamlet’i ile ölümsüzleşmiş olan Kronborg Kalesi ve Helsingor şehrini gördükten sonra kraliyet ailesinin yazlık saray olarak kullandığı Fredensborg’a doğru gideceğiz. Kale, Esrum Gölü’nün yanında inşa edilmiş. Danimarka’nın en muhteşem kalesi olarak geçen ve Rönesans stili bir yapıda yer alan Frederiksborg Kalesi Hillerod isimli kasabada bulunuyor. Kalenin bahçeleri de çok güzel. Serbest zamanın ardından Kopenhag’a geri gideceğiz. Kişi Başı 85 Euro TURLARIMIZ EN AZ 15 KİŞİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞİR,ASGARİ SAYININ ALTINDA KALINMASI DURUMUNDA FİYATLAR GÜNCEL MALİYETLER BAZ ALINARAK KATILIMCI SAYISINA GÖRE YENİDEN HESAPLANIR.

  Stokholm(2)-Bergen(1)-Geilo(1)-Gemi(1)-Kopenhag(2) 01-08 Haziran / Türk Hava Yolları
  Tarihler
  01.06.2019 / 08.06.2019

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde Setur deski önünde 04:30'da Setur görevlisi ile buluşma. Türk Hava Yolları'nın TK1793 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:30'da Stokholm’e hareket. Saat 10:00’da Stokholm'e varış.

  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  Tek Kişilik Oda 2498 EUR
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 1798 EUR
  Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1788 EUR
  1. Çocuk 0-1 Yaş 298 EUR
  1. Çocuk 2-11 Yaş 1758 EUR