5* EMERALD PRINCESS ile GÜNEY & ORTA AMERİKA 02 Aralık

17 gece 21 gün
02.12.2017 tarihinden itibaren

  TUR PROGRAMI

  01. Gün           İSTANBUL – PARİS – LOS ANGELES

  02 Aralık 17    Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Air France Havayolları kontuarı önünde saat 04.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrolleri sonrası Air France Havayolları AF 1391 no’lu seferi ile saat 07.15’de Paris’e hareket. Yerel saat ile 08.55’de Paris’e varış. Burada yapacağımız aktarma sonrası Air France Havayollarının AF 66 no’lu seferi ile saat 10.25’de Los Angeles’e hareket. Yerel saat ile 13.05’de Los Angeles’e varış. Havaalanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Otele giriş işlemlerinden sonra odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelde.                            

  02. Gün           LOS ANGELES (GEMİ)

  03 Aralık 17    Kahvaltı sonrası Los Angeles limanında demirli olan gemimize transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme. Akşam yemeğinizi seçmiş olduğunuz saat diliminde, rezervasyonunuzun yapılmış olduğu büyük restoranda veya diğer restoranlarda alabilirsiniz. Gemimiz Los Angeles limanından saat 16.00 ‘da hareket edecek.       

  GÜN

  TARİH

  LİMAN

  ÜLKE

  VARIŞ

  HAREKET

  3

  04 Aralık 2017 Pazartesi

  Denizde

  -

  -

  -

  4

  05 Aralık 2017 Salı

  Cabo San Lucas

  Meksika

  12.00

  19.00

  5 - 6 - 7

  06 - 07 - 08 Aralık 2017

  Denizde

  -

  -

  -

  8

  09 Aralık 2017 Cumartesi

  Puntarenas

  Kosta Rika

  09.00

  20.00

  9 – 10 - 11

  10 - 11 - 12 Aralık 2017

  Denizde

  -

  -

  -

  12

  13 Aralık 2017 Çarşamba

  Lima (Callao)

  Peru

  07.00

  Geceleme

  13

  14 Aralık 2017 Perşembe

  Lima (Callao)

  Peru

  -

  18.00

  14

  15 Aralık 2017 Cuma

  Pisco (San Martin)

  Peru

  08.00

  17.00

  15 - 16

  16 - 17 Aralık 2017

  Denizde

  -

  -

  -

  17

  18 Aralık 2017 Pazartesi

  La Serena  (Coquimbo)

  Şili

  07.00

  18.00

  18

  19 Aralık 2017 Salı

  Denizde

  -

  -

  -

   

   

  19. Gün           VALPARAİSO - SANTİAGO

  20 Aralık 17    Gemimiz yerel saat ile 05.00’da Valparaiso limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve otelimize transfer. Otele giriş işlemlerinden sonra serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Santiago şehir turuna katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.                                                      

  20. Gün           SANTİAGO - PARİS

  21 Aralık 17    Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve Santiago Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrasında, Air France Havayollarının AF 401 no’lu seferi ile saat 14.25’de Paris’e hareket. Geceleme uçakta.

  21. Gün           PARİS - İSTANBUL

  22 Aralık 17    Yerel saat ile 08.15’de Paris’e varış. Burada yapacağımız aktarma sonrası, Air France Havayollarının AF 1890 no’lu seferi ile saat 12.30’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.55’de İstanbul’a varış.


  Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

  ·             Air France Havayolları ile İstanbul – Paris – Los Angeles //  Santiago – Paris - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

  ·             Los Angeles’ta 1 gece, 1.sınıf otelde konaklama

  ·             Gemide 17 gece tam pansiyon konaklama

  ·             Santiago’da 1 gece, 1.sınıf otelde konaklama

  ·             Programda belirtilen tüm transferler

  ·             Tecrübeli rehberlik hizmeti (Grup 20 kişi olduğu takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)

  ·             Seyahat Sigortası


  Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

  ·           Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme v.s)

  ·           Yurtdışı çıkış harcı bedeli 15 TL

  ·           Gemi şirketimizin veya rehberin düzenleyebileceği ekstra liman gezileri

  ·           Gemimizde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler

  ·           Gemide ödenmesi gereken servis ücreti ve  bahşişler

  ·           Vize masrafları 


  Gereken Vize

  Bu tur için ABD vizesi gerekmektedir. 

  Notlar & Bilmeniz Gerekenler

  *Yukarıda belirtilen fiyatlar gemideki müsaitliğe göre belirlenmiş en düşük kategoriye ait fiyatlar olup, müsaitlikle doğru orantıda fiyatlarda değişiklik olabilir.

  *En az 25 kişinin katılımı durumunda profesyonel SETUR rehberlik hizmeti verilecektir.

  *Programda belirtilen saatler Havayolları ve Gemi şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten SETUR sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü

  SETUR programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. Yoğun dönemlerde farklı havayolları kullanılabilir.

  *Gemi firması rota değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.Gemi şirketinin yapacağı ve rota değişikliklerinden dolayı SETUR sorumlu tutulamaz.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir. 

  *Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.

  *Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.

  *Gemi seyahati esnasında gün içerisinde geminin yanaştığı adayı dolaşırken öğle yemeği için tekrar gemiye geri dönüp yemeğinizi alabilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyemiz gününüzü bölmemenizdir.

  *Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 USD civarındadır.(taxlar dahil).

  *Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.

  *Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.

  *Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 USD civarındadır.

  *Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da Setur sorumlu olmayacaktır.

  *Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toparlayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00:00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.

  *Vize alımları için en az 20 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.

  *Dünyada ki kredi krizi ve petrol üretimindeki azalmadan ötürü değişken petrol fiyatları vergilerde artışa neden olmaktadır. Newyork Borsasında petrol varil fiyatı 70 usd olduğu takdirde gemi şirketleri yakıt katkı payı talep etmektedir.Tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri tarafından bu zamlar fuel surcharge adı altında belirtilir.. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Setur un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Gemi şirketinin ve  Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.


  İÇ KABİN
  Tarihler
  02.12.2017 / 22.12.2017  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 2699 EUR
   
  MANZARASI KISITLI DIŞ KABİN
  Tarihler
  02.12.2017 / 22.12.2017  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 2849 EUR
   
  BALKONLU KABİN
  Tarihler
  02.12.2017 / 22.12.2017  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 3299 EUR