5*STAR PRINCESS İLE ABD VE KANADA 02 NİSAN 2018

14 gece 15 gün
 • Los Angeles – Santa Barbara – San Fr...
02.04.2018 tarihinden itibaren

  TUR PROGRAMI

  01. Gün           İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI – LOS ANGELES

  02 Nisan 18    Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 10.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrolleri sonrası Türk Havayollarının, TK 09 no’lu seferi ile saat 13.00’da Los Angeles’e hareket. Yerel saat ile 19.53’de Los Angeles’e varış. Havaalanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Check-in ve odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde

  02. Gün           LOS ANGELES (GEMİ)

  03 Nisan 18    Sabah otelden çıkış işlemleri ve Los Angeles limanında demirli gemimize transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz Los Angeles limanından saat 16.00 ‘da hareket edecek.

  GÜN

  LİMAN

  ÜLKE

  VARIŞ

  KALKIŞ

  3

  Santa Barbara

  ABD

  07.00

  18.00

  4

  Denizde

  -

  -

  -

  5

  San Francisco

  ABD

  07.00

  23.00

  6

  Denizde

  -

  -

  -

  7

  Astoria

  ABD

  08.00

  17.00

  8

  Nanaimo

  Kanada

  12.00

  22.00

  09. Gün           VANCOUVER

  10 Nisan 18    Yerel saat 07.30’da Vancouver limanına varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Vancouver şehir turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında yaklaşık 1000 hektar üzerine kurulmuş olan Stanley Parkını, Lions Gate köprüsünü, Gastown’u, Çin mahallesini gördükten sonra Granville Island pazarında alışveriş için vaktimiz olacak. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  10. Gün           VANCOUVER – TORONTO

  11 Nisan 18    Sabah otelden çıkış işlemleri ve havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Kanada Havayollarının, AC 114 no’lu seferi ile saat 12.30’da Toronto’ya hareket. Yerel saat ile 19.53’de Toronto’ya varış. Havaalanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Check-in ve odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  11. Gün           TORONTO

  12 Nisan 18    Sabah arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılabilirler. Bu turumuz esnasında, Toronto’ya 1,5 saat uzaklıkta bulunan dünyanın en büyük şelalelerinden biri olan Kanada-ABD sınırındaki Niagara’yı ziyaret edeceğiz. Niagara Park bölgesi turumuzun ardından yol üzerinde Niagara nehri ve Ontario gölünün buluştuğu yere kurulmuş ve tarihi dokusunu korumuş olan şirinNiagara on the Lake kasabasında kısa bir mola vereceğiz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  12. Gün           TORONTO - MONTREAL

  13 Nisan 18    Sabah erkenden Kanada Demiryolları’na ait tren ile Kanada’nın kozmopolit şehri Montreal’e hareket. Varışta terminalde bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otele transfer. Otele yerleştikten sonra dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Montreal şehir turuna katılabilirler. Bu turumuzda Eski Montreal Bölgesi, Notre Dame Basilika’sı, Olimpiyat Stadyumu, Saint Joseph Oratoryosu, Mount Royal Parkı’nı göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  13. Gün           MONTREAL

  14 Nisan 18    Sabah alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Kuzey Amerika Kıt’a sının etrafı surlar ile çevrili tek tarihi şehri olan, Samuel de Champlain tarafından kurulmuş, UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilen, etrafı minik kulelerle çevrili, tarihte yeni Fransa’nın başkenti olarak bilinen ancak 1759 yılında İngiltere Kraliçesi tarafından bir İngiliz toprağı olarak kabul edilmiş ve kraliyet adına taçlandırılmış şehir Quebec’e turuna iştirak edebilirler.. Quebec turumuzda Place d’Armes, Chateau Frontenac, antik şehir surları, Quebec Kalesi, göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra alışveriş için serbest zaman. Akşamüzeri Montreal’e dönüş. Geceleme otelimizde.

  14. Gün           MONTREAL – İSTANBUL

  15 Nisan 18    Sabah alışveriş ve şehri tanımak için serbest zaman. Öğlene doğru otelden çıkış işlemlerinin ardından akşamüstü havalimanına transfer. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılabilirler. Tur sonrası havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Türk Havayollarının, TK 36 no’lu seferi ile saat 23.15’de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

  15. Gün           İSTANBUL

  16 Nisan 18    Yerel saat ile 15.50’de İstanbul’a varış.  

  FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

  * Türk Havayolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı – Los Angeles // Toronto – İstanbul Atatürk Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti

  * Los Angeles’te 1 gece, 1.sınıf otelde oda bazında konaklama

  * Gemide 7 gece tam pansiyon konaklama

  * Vancouver’da 1 gece, 1.sınıf otelde oda bazında konaklama

  * Kanada Havayolları ile Vancouver – Toronto arası ekonomi sınıfı uçak bileti.

  * Kanada Demiryolları ile Toronto - Montreal arası ekonomi sınıfı tren bileti.

  * Toronto’da 2 gece, 1.sınıf otelde oda bazında konaklama

  *Montreal’de 2 gece, 1.sınıf otelde oda bazında konaklama

  *Gemide 7 gece tam pansiyon konaklama

  * Programda belirtilen tüm transferler

  * Seyahat Sigortası
  * Tecrübeli rehberlik hizmeti (Grup 20 kişi olduğu takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)

  * Havalimanı ve Liman vergileri (800 €)


  FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  * Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler

  * Kişisel harcamalar

  * Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra turlar

  * Geminin servis personeli bahşişleri

  * Vize ücreti. (Çok girişli ABD ve Kanada vizeleri gereklidir)

  * Yurt Dışı Çıkış Fonu  NOTLAR

  *Yukarıda belirtilen fiyatlar gemideki müsaitliğe göre belirlenmiş en düşük kategoriye ait fiyatlar olup, müsaitlikle doğru orantıda fiyatlarda değişiklik olabilir.
  *En az 25 kişinin katılımı durumunda profesyonel SETUR rehberlik hizmeti verilecektir.
  *Programda belirtilen saatler Havayolları ve Gemi şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten SETUR sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü SETUR programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. Yoğun dönemlerde farklı havayolları kullanılabilir.
  *Gemi firması rota değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.Gemi şirketinin yapacağı ve rota değişikliklerinden dolayı SETUR sorumlu tutulamaz.
  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.
  *Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar. Resmi olmayan diğer günlerde “smart casual” denilen, çok spor olmayan kıyafetler tercih edilmelidir. Havuz katında serbest spor kıyafetler giyilebilir.
  *Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler. Serbest oturumlu restaurantlarda müsaitliğe göre masalara oturulur.
  *Gemi seyahati esnasında gün içerisinde geminin yanaştığı limanı dolaşırken öğle yemeği için tekrar gemiye geri dönüp yemeğinizi alabilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyemiz gününüzü bölmemenizdir.
  *Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 Euro civarındadır.(vergiler dahil).
  *Gemilerde klimaların tamamen kapatılamadığını (sabit 22-25 derece) gözönünde bulundurarak, seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir hırka ya da şal; limanlarda ise mevsiine göre yağmurluk,anorak, altı kalın lastik olan rahat yürüyebileceğiniz bir çift ayakkabı ile spor bir çift ayakkabı almayı kesinlikle ihmal etmeyin.
  *Seyahatiniz esnasında gemi bahşişleri kredi kartınızdan otomatik olarak bir defada tahsil edilecektir. Günlük kişi başına ortalama 10 Euro kadardır. ( Gemi firmasına göre değişiklik gösterir )
  *Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 Euro’luk bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve Casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
  *Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.
  *Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.
  *Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir
  durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
  *Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 Euro civarındadır.
  *Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da SETUR sorumlu olmayacaktır.
  *Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toparlayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00:00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Bu konudaki bilgilendirme; Gemi firması tarafından bir gün evvel kabininize bırakılacak yazıda detaylı olarak bildirilecektir.
  *Vize alımları için gerekli süreyi vize yetkililerine danışarak öğrenebilirsiniz. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.
  *Dünyada ki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır.
  Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ve gemi şirketlerine ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda SETUR un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.

  İÇ KABİN
  Tarihler
  02.04.2018 / 16.04.2018  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 2499 EUR
   
  BALKONLU KABİN
  Tarihler
  02.04.2018 / 16.04.2018  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 2899 EUR