Malta Turu - Yılbaşı

4 gece 5 gün
28.12.2018 tarihinden itibaren

  1.Gün: İstanbul-Malta

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde uçuş saatinizden 3 saat önce bulunma. Check-in işlemlerinin ardından Malta’ya hareket. Varışa takiben bizi bekleyen aracımız ile panoramik turumuzu tamamlayıp otellerimize transfer oluyoruz. Ekstra turlara katılmak isteyen yolcularımız panaromik şehir turu sırasında rehberimizin önerdiği turlara kayıt yaptırabilirler. Aşağıda belirtilen fiyatlar geçerli olacaktır.

  2.Gün: Malta

  Otelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan tam günlük Malta turumuza katılabilirler. Sabah rehberimizin belirttiği saatte hareket ile Avrupa'nın üçüncü büyük kubbesine sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesini ziyaret ediyoruz. Mosta’daki bu büyük kilisenin içerisinde 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçaklarının atmış olduğu 200 kg ağırlığındaki bombayı görüp, kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra Malta’nın en eski şehri Rabat’a hareket ediyoruz. 250 mt yükseklikteki Dingli Cliff’ten eşsiz doğa manzarasını görüntüleyip Cumbalı evleri ile Rabat’ın dar sokaklarında yapacağımız keyifli bir yürüyüş sonrası bizleri görkemiyle karşılayan, Game of Thrones dizisinin unutulmaz sahnelerinin çekildiği eski başkent Mdina’ya giriş yapıyoruz. Mdina’da Hükümet Sarayı, Casa Inguanez Malikânesi, Katedral, Kermelit Kilisesi ile ilgili rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası pastaları ile meşhur Fontenalla cafede eşsiz manzara eşliğinde kahvelerimizi yudumlarken pastaların tadına bakıyoruz. Buradan hareketle Başkent Valetta’yı keşfediyoruz. Gezilerimiz sonrası otellerimize dönüyoruz.

  Ekstra Mosta-Dingli Cliff-Rabat-Mdina-Valetta Turu: 60-EURO (Kişi başı)

  ***29 ARALIK - 02 OCAK TURUNDA İKİNCİ GÜN EKSTRA GOZO ADASI TURU YAPILMASI PLANLANMAKTADIR.

  3.Gün: Malta

  Otelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Gozo Adası turuna katılabilirler. Sabah rehberimizin belirtiği saatte Gozo adasına geçiş için Cirkewwa limanına geçiyor ve feribot ile Gozo’ya ulaşıyoruz. Gozo Adası Malta’ya göre yemyeşil, hayatın durduğu, tam bir cennet adasıdır. İlk olarak İç Deniz (Inner Sea) ve Mantar Kayası’nı görüyoruz. Bu bölge Truva, Gladyatör, Game of Thrones gibi çok ünlü filmlerin çekildiği bir bölge ve Malta’nın en önemli dalış noktalarından biridir. Mavi Pencere UNESCO koruması altında ve kontrollü olarak ziyaret edilebiliyor. Hava durumunun uygun olduğu günlerde küçük tekneler ile İç Deniz’den açık denize çıkıp Mavi Pencere’nin çevresinde yer alan mercanları görme imkanımız da vardır. Buradan eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T'pino Kilisesini ziyaret edip dileklerimizi diledikten sonra bölgenin bal, marmelat, keçi boynuzu pekmezi, zeytin, zeytin yağı, Gozo Peyniri, şarap ve likörlerinin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği ve serbest zaman için balıkçı kasabası olan Xelendi'ye varıyoruz. Arzu eden misafirler deniz mahsüllerinden oluşan öğle yemeğini burada alabilirler. Yemek sonrası Gozo Adasının başkenti Victoria Rabat'a varıyoruz. St.George bazilikasını görüp dar sokaklarda yürüyüş yaptıktan sonra aracımız ile Mgarr limanına gelip feribot ile Malta’ya varıp otellerimize dönüyoruz.
  Ekstra Gozo Adası Turu: 65-EURO (Kişi başı)
  ***Tekne Gezisi opsiyonel olup ekstra tur ücretine dahil değildir.
  ***Öğle yemeği ve tadımlar ekstra tur ücretine dahil değildir.

  ***29 ARALIK - 02 OCAK TURUNDA ÜÇÜNCÜ GÜN EKSTRA MARSAXLOKK & POPEYE VILLAGE TURU YAPILMASI PLANLANMAKTADIR.

  4.Gün: Malta

  Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Marsaxlokk ve Popeyes Village turuna katılabilirler. Rehberimizin belirttiği saatte hareket ile turumuza ülkenin en güzel balıkçı köyü olan Marsaxlokk ile başlıyoruz. Burası balık restoranları, renk renk boyanmış balıkçı tekneleri ile süslü Limanı ve adanın renklerini, dokusunu taşıyan güzel evleri ile meşhur olan, cıvıl cıvıl pazarında organik ürünler bulabileceğiniz güzel bir Akdeniz köyüdür. Osmanlı birliklerinin de Malta adasına ilk cıktığı bölge olarak bizim için ayrı bir önemi vardır. Burada verilecek fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından, 1980 yılında Temel Reis filminin çekildiği Popeye Village’a hareket ediyoruz. Popeye Village’a vardığımızda hem köyü geziyoruz hem de Temel Reis, Safinaz ve Kaba Sakalın şovlarını seyrediyor ve deniz manzarası eşliğinde restoranın güzel yemeklerinin tadına bakıyoruz. Tur sonrası otellerimize dönüyoruz.

  Ekstra Marsaxlokk & Popeye Village Turu: 50-EURO (Kişi başı)

  ***29 ARALIK - 02 OCAK TURUNDA DÖRDÜNCÜ GÜN KAHVALTI SONRASI SERBEST ZAMAN OLARAK PLANLANMAKTADIR.

  5.Gün: Malta-İstanbul

  Kahvaltısı sonrası saat 11:00'de oda anahtarlarını resepsiyona teslim ediyor ve bavullarımızı bagaj odasına bırakıyoruz. Sonrasında havalimanı transfer saatimize kadar serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte toplanıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul'a varış ile turumuz sona eriyor.

  ***29 ARALIK - 02 OCAK TURUNDA BEŞİNCİ GÜN SAAT 11.00'DE ODALARI BOŞALTMA VE SERBEST ZAMAN YA DA DİLEYEN MİSAFİRLER İÇİN EKSTRA MOSTA-DINGLI CLIFF-RABAT-MDINA-VALETTA TURU PLANLANMAKTADIR.

  Fiyata dahil olan hizmetler

  Türk Hava Yolları ile İstanbul-Malta-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergileri Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri Havalimanında Türkçe karşılama ve Türkçe yardım Varışa takiben Panaromik şehir turu Seçilecek kategorideki otelde 4 gece oda-kahvaltı konaklama Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

  Fiyata dahil olmayan hizmetler

  Schengen vize ücreti ve servis bedeli (Vize departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz) Yurtdışı çıkış fonu (15 TL) Programlarda belirtilen ekstra turlar Kişisel harcamalar

  Önemli Notlar

  ***Program Orange Cruises tarafından düzenlenmekte olup farklı acente yolcularının da tura katılımı muhtemel olacaktır. ***İstanbul çıkışlı Türkçe rehberlik hizmeti 25 kişi ve üzeri gruplarda verilmektedir. ***Program SOR-SAT bir program olup, kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir. Ekstra turlar 16 kişinin altında kalındığı takdirde İngilizce olarak yapılacaktır. Ekstra turlarda ören yeri girişleri ve yemekler ekstra tur ücretine dahil değildir. 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir. Ekstra turlar, hava şartları ve katılımcı sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır. Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir. Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir. Program için vize gerekmektedir. Vize departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz. Triple konaklama müsaitlik doğrultusunda sunulur. Üçüncü kişi için katlanabilir yatak verilmektedir. Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. 2 yaşın altındaki çocukların bagaj hakkı yoktur. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

  Malta(4) 28 Aralık-01 Ocak / 4* Be Hotel vb. / Türk Hava Yolları
  Tarihler
  28.12.2018 / 01.01.2019

  Saat 05.00'de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde bulunma. Check-IN işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1369 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08:05’te Malta’ya hareket. Yerel saat ile 08:35’de Malta’ya varış

  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  Tek Kişilik Oda 699 EUR
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 499 EUR
  Üç Kişilik Oda Kişi Başı 499 EUR
  1. Çocuk 0-1 Yaş 120 EUR
  1. Çocuk 2-11 Yaş 379 EUR
   
  Malta(4) 28 Aralık-01 Ocak / 5* Radisson Blu St.George vb. / Türk Hava Yolları
  Tarihler
  28.12.2018 / 01.01.2019

  Saat 05.00'de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde bulunma. Check-IN işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1369 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08:05’te Malta’ya hareket. Yerel saat ile 08:35’de Malta’ya varış

  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  Tek Kişilik Oda 1099 EUR
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 679 EUR
  Üç Kişilik Oda Kişi Başı 679 EUR
  1. Çocuk 0-1 Yaş 120 EUR
  1. Çocuk 2-11 Yaş 399 EUR