Büyük Balkanlar Turu 2 (Belgrad-Saraybosna-Trebinje-Ulcinj-Ohrid-Üsküp)

7 gece 8 gün
 • Belgrad & Saraybosna & Trebinje & Bu...
08.04.2018 tarihinden itibaren

  1.Gün: İstanbul-Belgrad

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarı önünde uçuş saatinizden 3 saat önce bulunma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Belgrad’a hareket ve "beyaz şehre" varış. Varışımıza takiben özel otobüsümüzle birlikte panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

  2.Gün: Belgrad-Saraybosna

  Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosna’ya hareket ediyor ve varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panaromik şehir turumuza Başçarşı gezimiz ile başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içiyoruz ve Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

  3.Gün: Saraybosna-Mostar-Trebinje (Dubrovnik)

  Kahvaltı sonrasında odaların boşaltılmasının ardından Bosna Hersek’in nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar'a varışın ardından yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje`deki otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

  Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından organize edilecek olan Ekstra Dubrovnik akşam turuna katılabilirler. Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.
  Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

  Ekstra Dubrovnik Turu: € 30 / Kişi başı

  4.Gün: Trebinje-Kotor-Budva-Ulcinj

  Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih, doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı görecegiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St.Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında Ulcinj’e hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

  5.Gün: Ulcinj-Tiran-Ohrid

  Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp en sessiz büyük şehirlerden biri olan, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Makedonya’nın incisi Ohrid’e varış. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

  6.Gün: Ohrid

  Sabah kahvaltının ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı ve Ohrid Halveti Tekkesi'ni ziyaret ediyoruz. Şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

  7.Gün: Ohrid-Resne-Manastır-Üsküp

  Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Resne - Manastır (Bitola) turunun ilk durağı olan iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan; İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından adeta bir ‘açıkhava müzesi şehri’ olarak anılan Üsküp’e hareket. Makedonya'nın başkenti Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

  8.Gün: Üsküp-İstanbul

  Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

  Otel Bilgileri

  Belgrad / Hotel Astoria 4* vb. Saraybosna / Hotel Hollywood 4* vb. Trebinje / Hotel Leotar 4* vb. Ulcinj / Hotel Otrant 4* vb. (Ulcinj konaklaması yerine İşkodra'da Hotel Colosseo 4* vb. konaklama sağlanabilir) Ohrid / Hotel Sileks 4* vb. Üsküp / Hotel Karpos 4* vb.

  Fiyata dahil olan hizmetler

  Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıfı gidiş&dönüş uçak bileti Belirtilen otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklama Programda belirtilen tüm transferler Türkçe rehberlik hizmeti Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

  Fiyata dahil olmayan hizmetler

  Otel ekstraları Kişisel harcamalar Dubrovnik Turu ve Hırvatistan vizesi Yurt dışı çıkış pulu (15 TL) Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti Müze ve ören yerleri girişleri

  Önemli Notlar

  ***Program "Landmark Turizm" tarafından düzenlenmekte olup diğer acente yolcularının da tura katılımı muhtemel olacaktır. Program SOR-SAT bir programdır. İlk defa yurt dışına çıkan(pasaportu hiç kullanılmamış) yolcularımız için sınır kapısında Belgrad polisi tarafından sorgulama yapılabilir. Gidiş ve dönüş uçak biletlerinin pasaport polisine ibrazı zorunlu olup ülkeye giriş izni pasaport polisinin yetkisindedir. Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir. Sor-sat programlarda iptal, iade ve değişiklik yapılamamaktadır. Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli (15 TL) dahil değildir. Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir. Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır. Üç kişilik odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Üçüncü kişi için katlanabilir yatak verilmektedir. Acentamız kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir. Ulcinj konaklaması yerine İşkodra ‘da Hotel Colosseo 4* vb. konaklama sağlanabilir. Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri , buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir. Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir. Programlarımız için tur bitiş tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
  Landmark Travel, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

  Belgrad(1)-Saraybosna(1)-Trebinje(1)-Ulcinj(1)-Ohrid(2)-Üsküp(1) 08-15 Nisan / Türk Hava Yolları
  Tarihler
  08.04.2018 / 15.04.2018

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali THY kontuarı önünde saat 04:40'da bulunma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1081 seferi ile saat 07:40'da Belgrad'a hareket. Yerel saat ile 08:20'de Belgrad'a varış.

  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  Tek Kişilik Oda 709 EUR
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 549 EUR
  1. Çocuk 0-1 Yaş 160 EUR
  1. Çocuk 2-11 Yaş 499 EUR
   
  Belgrad(1)-Saraybosna(1)-Trebinje(1)-Ulcinj(1)-Ohrid(2)-Üsküp(1) 14-21 Nisan / Türk Hava Yolları
  Tarihler
  14.04.2018 / 21.04.2018

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali THY kontuarı önünde saat 04:40'da bulunma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1081 seferi ile saat 07:40'da Belgrad'a hareket. Yerel saat ile 08:20'de Belgrad'a varış.

  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  Tek Kişilik Oda 709 EUR
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 549 EUR
  Üç Kişilik Oda Kişi Başı 549 EUR
  1. Çocuk 0-1 Yaş 160 EUR
  1. Çocuk 2-11 Yaş 499 EUR
   
  Belgrad(1)-Saraybosna(1)-Trebinje(1)-Ulcinj(1)-Ohrid(2)-Üsküp(1) 30 Haziran-07 Temmuz / Türk Hava Yolları
  Tarihler
  30.06.2018 / 07.07.2018

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali THY kontuarı önünde saat 04:40'da bulunma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1081 seferi ile saat 07:40'da Belgrad'a hareket. Yerel saat ile 08:20'de Belgrad'a varış.

  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  Tek Kişilik Oda 729 EUR
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 569 EUR
  1. Çocuk 0-1 Yaş 160 EUR
  1. Çocuk 2-11 Yaş 509 EUR
   
  Belgrad(1)-Saraybosna(1)-Trebinje(1)-Ulcinj(1)-Ohrid(2)-Üsküp(1) 15-22 Eylül / Türk Hava Yolları
  Tarihler
  15.09.2018 / 22.09.2018

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali THY kontuarı önünde saat 04:40'da bulunma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1081 seferi ile saat 07:40'da Belgrad'a hareket. Yerel saat ile 08:20'de Belgrad'a varış.

  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  Tek Kişilik Oda 709 EUR
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 549 EUR
  1. Çocuk 0-1 Yaş 160 EUR
  1. Çocuk 2-11 Yaş 499 EUR
   
  Belgrad(1)-Saraybosna(1)-Trebinje(1)-Ulcinj(1)-Ohrid(2)-Üsküp(1) 29 Eylül-06 Ekim / Türk Hava Yolları
  Tarihler
  29.09.2018 / 06.10.2018

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali THY kontuarı önünde saat 04:40'da bulunma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1081 seferi ile saat 07:40'da Belgrad'a hareket. Yerel saat ile 08:20'de Belgrad'a varış.

  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  Tek Kişilik Oda 709 EUR
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 549 EUR
  1. Çocuk 0-1 Yaş 160 EUR
  1. Çocuk 2-11 Yaş 499 EUR